Jak reagować na zdradę partnera?

Zdrady zdarzają się nawet w najlepszych związkach i często nie mają niczego wspólnego z miłością, a jedynie z pożądaniem. Jednak zdradzonego partnera zawsze to zaboli, bez względu na to, jakimi motywacjami kierowała się druga osoba. Nie ma jednego określonego sposobu zareagowania na zdradę, to bardzo indywidualna sprawa i bez względu na to, co wybierzesz, nikt nie będzie mógł Ci wmówić, że postąpiłaś niewłaściwie.

Jeśli przyjmiesz go z powrotem, nie okażesz słabości


Wiele osób po zdradzi, decyduje się ją wybaczyć. To często kontrowersyjny wybór, w końcu większości z nas wydaje się, że nie bylibyśmy zdolni tworzyć dłużej związku z kimś, kto był nam niewierny. No właśnie, wydaje nam się, bo nigdy nie wiemy, co zrobilibyśmy na miejscu takiej osoby. W końcu to dalej ktoś, kogo kochamy i z kim do tej pory wiązaliśmy naszą przyszłość, ciężko jest więc tak po prostu przekreślić naszą relację. Przyjęcie z powrotem osoby, która wcześniej nas zdradziła, nie jest oznaką słabości czy podporządkowania się, to twój indywidualny sposób na poradzenie sobie z tym, co Cię spotkało.

Masz prawo obwiniać go o zdradę


Zdrada nigdy nie zaczyna się od partnera, który został zdradzony. Często nasza druga połówka albo nawet rodzina stara się wmówić nam, że to przez nas dana osoba nas zdradziła. Być może nie dawałaś mu tego, czego potrzebował, to logiczne, że poszukał tego u innej, powinnaś więc wybaczyć. To najgłupsza rzecz, którą możesz pozwolić sobie wmówić. Twój partner Cię zdradził, zrobił coś, ze co Ciebie pewnie by potępił, masz więc prawo się złościć czy nawet zakończyć z nim związek. Zdrada nigdy nie jest twoją winą. Masz prawo mieć konkretne oczekiwania co do wierności twojego partnera i to on powinien przestrzegać zasad.

Nie musisz od razu decydować


Twoja reakcja może być nagła i nieprzewidziana, ale możesz też nad nią pomyśleć. Nikt nie ma prawa oczekiwać od Ciebie, że od razu dostosujesz się do informacji o tym, że zostałaś zdradzona, zwłaszcza osoba, która dopuściła się tego czynu. Jeśli na przemyślenia potrzebujesz kilku dni, masz prawo oczekiwać, że w tym czasie będziesz miała spokój do niewiernego partnera. Jeśli twoja rodzina albo partner wymagają od Ciebie natychmiastowego określenia, co zamierzasz zrobić, to możesz być pewna, że w ogóle nie zależy im na Tobie i twoim zdrowiu, a jedynie na posiadaniu jasnego obrazu sytuacji, która będzie zaraz miała miejsce.

1 thought on “Jak reagować na zdradę partnera?

  1. Nie ma sensu wybaczać zdrady. Będzie nas to gryzło i będzie wypominane w przyszłości.

Comments are closed.